top of page

Prawo

Tłumaczenia internetowe

Tłumaczenia prawne i tłumaczenia prawnicze to jedna z naszych specjalizacji. Obsługując tego rodzaju tłumaczenia, stosujemy zasadę, że każde słowo tłumaczymy w sposób precyzyjny i zrozumiały.

W tłumaczeniu prawnym lub prawniczym niezwykle ważną rolę odgrywa znajomość realiów prawnych krajów, których dotyczy zlecony do wykonania tekst. Nie wystarczy, aby tłumacz zajmujący się takim przekładem był zaznajomiony jedynie z terminologią prawa oraz miał odpowiednie kompetencje językowe. Tłumacząc teksty o naturze prawnej lub prawniczej, tłumacz tekstów prawniczych niejednokrotnie styka się z pojęciami, które odsyłają czytelnika do odpowiednich kodeksów prawnych. Podobnie, sytuacja wygląda ze sposobem sporządzania dokumentu prawnego. Na przestrzeni lat, różne kraje wykształciły nieco inne systemy prawne, przez co sporządzane w nich dokumenty także będą się różnić. Na przykład w krajach anglosaskich przyjęło się stosować długie i pełne synonimów wyrażenia, które w języku polskim (nawet prawnym) brzmiałyby nienaturalnie.


Z tego   względu realizację tłumaczeń prawnych i prawniczych zlecamy tłumaczom odnajdującym się wśród tych wszystkich prawnych zawiłości. Zlecone nam tłumaczenia prawne i prawnicze będą wykonywane głównie przez tłumaczy przysięgłych, prawników i pracowników naukowych. Nasi Klienci mogą być pewni, że powierzane do tłumaczenia poufne dokumenty są odpowiednio chronione i objęte klauzulą poufności.

Tłumaczenia online

Wyzwanie

  • Chcesz przetłumaczyć akt notarialny?
     

  • Interesuje Cię tłumaczenie dokumentacji procesowej?
     

  • Chcesz przetłumaczyć umowę lub korespondencję biznesową?

Nasze rozwiązania

W naszym Internetowym Biurze Tłumaczeń specjalizujemy się w tłumaczeniu tekstów prawnych i prawniczych, takich jak:
- tłumaczenia w zakresie ochrony dóbr osobistych i danych osobowych,
- tłumaczenia w zakresie prawa administracyjnego,
- tłumaczenia w zakresie prawa budowlanego,
- tłumaczenia w zakresie prawa gospodarczego,
- tłumaczenia w zakresie prawa karnego,
- tłumaczenia w zakresie prawa korporacyjnego,
- tłumaczenia w zakresie prawa międzynarodowego,
- tłumaczenia w zakresie prawa podatkowego,
- tłumaczenia w zakresie prawa pracy,
- tłumaczenia w zakresie prawa spółek i inne.

Related Insights

bottom of page